Według najnowszego ogłoszenia Tramwajów Warszawskich, “w najbliższych latach zbudujemy około 20 km nowy tras. Na ulice stolicy wyjedzie więcej tramwajów, które poprowadzą nowi motorniczowie i nowe motornicze.” W związku z tą rozbudową transportu publicznego potrzebni będą nowi pracownicy: motorniczowie.

Nowi pracownicy powinni spełniać następujące warunki:

  • wiek minimalny: 21 lat
  • wykształcenie minimalne: średnie
  • wymagane prawo jazdy: klasa B
  • wymagany wzrost: 160 – 190 cm
  • waga maksymalna: 130 kg

Kandydaci będą musieli przejść 3-miesięczny okres próbny, podczas którego będą się przygotowywać do pracy motorniczego, to między innymi nauka prowadzenia tramwaju czy obsługa różnych rodzajów wagonów. Otrzymają wsparcie bardziej doświadczonych motorniczych, którzy przejmą role instruktorów. Po okresie próbnym trzeba będzie zaliczyć egzamin państwowy, po którym kandydat otrzymuje “pozwolenie na kierowanie tramwajem”.

Zarobki motorniczego zaczynają się od 4 tys. zł brutto oraz bonusy (m.in. 500 zł za punktualność oraz premia do 24% stawki zasadniczej). Maksymalne zarobki motorniczego to 5,5 tys. zł brutto, co wraz z dodatkami może wynosić nawet ponad 6,5 tys. zł brutto. Tramwaje Warszawskie zatrudniają na umowę o pracę i dodatkowo oferują pakiet socjalny zawierający dopłaty do urlopu, darmowe bilety komunikacji miejskiej i pakiety medyczne.

Jobnation.pl / naszemiasto

Photo: pixabay.com/CC0 Public Domain