Грошовий переказ — це один з найбільш безпечних способів допомогти рідним

Допомога близьким — це частина нашої культури. Ніхто не дивується, коли батьки допомагають дітям на початку їхнього життя, або коли члени сімї з більшими статками діляться ними зі своїми близькими. Нічого незвичного, коли мігранти передають частину зароблених коштів тим, хто залишився вдома. Гроші можна переказати кількома шляхами. Можна їх передати зі знайомими або через спеціальних кур’єрів — кожен метод має свої переваги та недоліки. Проте найбільш безпечно переказувати гроші через фінансову установу, котра пропонує виконати грошовий переказ в Україну. Це, наприклад, «Monetia».

 

Через знайомих

Якщо Ви хочете переказати гроші своїм рідним в Україну, найпростішим виходом є передача коштів через друзів або знайомих, котрі, як і Ви, працюють у Польщі. Достатньо визначити, коли людина планує поїздку в Україну, і попросити її переказати готівку в потрібні руки.

Перевагою цього методу є, перш за все, безпека — краще довірити зароблені гроші людині, яку ми знаємо, ніж кому-небудь іншому. Проте великий недолік полягає в іншому — гроші не завжди можуть бути передані в потрібний Вам час або в потрібному місці, врешті-решт, Ви будете залежні від планів своїх знайомих. Також варто пам’ятати, що такі перекази не завжди позитивно впливають на Вашу дружбу.

 

З допомогою кур’єра

Альтернативним способом може бути використання спеціальних кур’єрських послуг. Нерідко водії вантажівок чи автобусів або залізничні провідники за невелику плату можуть взятися за таку послугу. Перевага подібного рішення, без сумніву, — це можливість вибору зручної дати передачі.

Недолік — це необхідність появи одержувача переказу в певному місці і в певний час. Проте кур’єр дивиться на власний графіка і не буде чекати, поки хтось із Ваших близьких прийде забрати гроші. Крім того, якщо Ви зважуєтеся на такий спосіб передачі грошей своїм родичам, мусите пам’ятати: немає гарантії того, що кошти надійдуть до одержувача.

— Якийсь час тому я часто передавала гроші, котрі заробляла в Польщі, додому. Там не потрібно було ні показувати, ні брати ніяких документів, а гроші були в моїх родичів десь через два дні, — розповідає Оксана з Херсона, яка зараз працює в продуктовому магазині неподалік Варшави. — Проте останнім часом я перестала користуватися цією послугою. Я раніше передавала гроші лише батькам, але потрібно було дати моїй сестрі, яка живе біля Одеси. Я заплатила кур’єру, іншому ніж зазвичай, і віддала йому гроші… Та більш його ніхто не бачив. Сестра не отримала грошей, і та людина зникла як камінь у воді, — жаліється Оксана.

 

А може, варто спробувати по-іншому?

— Досі багато людей, які хочуть відправити гроші близьким закордоном, використовують допомогу друзів або кур’єрів. Просто вони призвичаїлися, що це єдина доступна можливість для мігрантів, — каже Войцех Юзвяк, голова правління фірми «Monetia». — Звичайно, ці методи мають свої переваги, але в них також є недоліки, одним з яких є довгий час очікування. Саме тому наступного разу, коли хотітимете переказати гроші близьким в Україну, спробуйте безпечний, недорогий і швидкий спосіб — грошовий переказ, — додає В. Юзвяк.

Сьогодні на ринку є чимало компаній, що пропонують грошові перекази за межі Польщі. Проте варто зробити ставку на перевірену та надійну.

«Monetia» — це одне з найбільших у Польщі платіжних агентств, яке діє на польському ринку багатьох років. «Monetia» має статус національного платіжного органу і здійснює свою діяльність згідно з дозволом Комісії фінансового нагляду Польщі (KNF). Мережа «Monetia» нараховує понад 700 філій по всій Польщі, розташованих не лише у великих містах, але й у невеликих містечках. Ваші близькі можуть легко і швидко отримати кошти в одному з 4 тисяч пунктів по всій Україні. Для виконання переказу потрібен лише паспорт або посвідка на проживання (karta pobytu).

— Я користуюся послугами фірми «Monetia», тому що я, нарешті, можу переказати гроші моїм близьким саме тоді, коли це потрібно. І не треба чекати, доки хтось із моїх друзів поїде в Україну. Я також впевнена, що гроші потраплять у правильні руки, бо «Monetia» має всі потрібні дозволи, котрих вимагає польське законодавство, — каже Марія, яка зараз навчається в Познані. — Переказ я оформлюю у відділенні, повз яке я проходжу щодня по дорозі на електричку: я живу в невеликому міста поблизу Познані. Уся операція триває менше 10 хвилин, а моя мама вже через годину може забрати готівку у відділенні неподалік нашого дому у невеликому містечку на Львівщині, — додає вона.

 

Редакція блогу / на правах реклами

Фото: промоматеріали